Gyakori vizelés
Ha a vérben a glükóz szintje annyira megemelkedik, hogy a vese már nem tudja kezelni, akkor a szervezet több vizet veszít, és gyakoribb, illetve bőségesebb lesz a vizeletürítés. Ezt különösen kisgyerekeknél könnyű észrevenni, mivel ilyenkor gyakrabban kell cserélni a pelenkájukat.
Erős szomjúságérzet
Az 1-es és a 2-es típusú cukorbetegség tünete is lehet. Mivel a gyakori vizeléssel több folyadék ürül a testünkből, a szervezetünk követeli a pótlást, ezért egyre szomjasabbak leszünk. Ez egyfajta ördögi körhöz is vezethet: minél többet iszunk, annál többet fogunk vizelni, és fordítva.
Hirtelen, ok nélküli fogyás
Mivel a sejtekhez nem jut elég cukor, más forrásból próbálnak energiát szerezni, így a test elkezd zsírt, illetve izmot bontani. Ez hirtelen, látványos fogyást okozhat, úgy, hogy közben az étkezési szokásaink mit sem változnak.
Kimerültség
Az 1-es típusú cukorbetegség egyik gyakran figyelmen kívül hagyott tünete az ólmos fáradtság . Sokan a mindennapos hajtásra és stresszre vezetik vissza ezt a tünetet, és csak azután jönnek rá, hogy a betegségük miatt voltak állandóan fáradtak, mikor elkezdenek kezelést kapni.
Gyümölcsös lehelet
A cukorbetegek szervezetében a kiválasztódó cukor a vizelet, illetve a lehelet szagára is hatással lehet. Cukorbetegeknél nem ritka a gyümölcsre emlékeztető szagú, acetonos szájszag. Ha ilyesmit tapasztalunk, minél hamarabb méressük meg a vércukorszintünket.
Hasfájás
Az okozza, hogy a vérben a ketonok veszélyesen magas szintet érnek el. A hasi fájdalom mellett jelentkezhet még hányinger, hányás, légszomj, gyengeség és zavarodottság is.
Homályos látás
Ha a vérben magas a fruktóz szintje, akkor a szemüregben megnőhet a folyadéknyomás, amitől a látásunk ködösebb, homályosabb lehet. Ez a tünet megszűnik, ha a vércukor szintje visszaáll a normális értékekre.
Forrás: health.com