Így váltsunk rákmegelőző életmódra!

Igyekszünk mindent megtenni, hogy elkerüljük a daganatos megbetegedéseket, de sokszor elveszünk az információdömpingben. Íme hét egyszerű tipp, amelyekkel csak jót tehetünk magunknak!

1. Iktassuk ki az életünkből a dohányzást és a túlzott alkoholfogyasztást!

A rákos betegségek egyharmadát a dohányzás okozza, és a legtöbb daganatos halálozásért is a dohányzás a felelős. A dohányzás és az alkoholfogyasztás együtt különösen veszélyes: a szájüregi rákok kialakulásának kockázatát 15-szörösére, a nyelőcsőrákét pedig 25-szörösére növeli.

2. Felejtsük el a cukrozott szénsavas üdítőket!

Egy tanulmány szerint, ha heti két vagy annál több pohár cukrozott szénsavas üdítőt fogyasztunk, több mint kétszer nagyobb eséllyel betegszünk meg hasnyálmirigyrákban.

3. Együnk sok gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű gabonafélét!

A vitaminokban és rostokban gazdag étrend kifejezetten védelmet nyújt számos ráktípussal szemben. Becslések szerint a rákos betegségek 35-40 százaléka megelőzhető lenne az étrend megváltoztatásával.

4. Kerüljük a magas zsírtartalmú ételeket, különösen a telített zsírokat!

Vörös húsokból is csak keveset - hetente legfeljebb fél kilót - fogyasszunk! Ne vigyük túlzásba a feldolgozott húskészítmények (szalámi, sonka, kolbász) fogyasztását se!

5. Mozogjunk mindennap legalább fél órát!

A mozgás jelentős védőfaktor a rákos megbetegedésekkel szemben.

6. Tartsuk meg az ideális testsúlyunkat!

Az elhízás a legtöbb betegség kockázatát növeli.

7. Csökkentsük a napi stresszt!

Ha állandóan feszültek vagyunk és szorongunk, azzal gyengítjük természetes védekező képességünket. Sajátítsunk el hatékony stresszkezelő technikákat: jógát, meditációt, relaxációt vagy autogén tréninget.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra