Ha olyan egészségesek vagyunk, hogy nem volt szükségünk orvosi ellátásra, vagy sokat költöztünk és már nem emlékszünk hova jelentkeztünk be utoljára, bizony nem ritka a háziorvosunkkal kapcsolatos információhiány. Lássuk, hol találjuk meg a választ a „Ki a háziorvosom?” kérdésre.
Háziorvos keresése, lépésről lépésre
Ahhoz, hogy a háziorvost online megkeressük, rendelkeznünk kell Ügyfélkapu belépési lehetőséggel. Ha eddig nem volt szükségünk regisztrációra, megtehetjük egy Kormányablakban, vagy aki rendelkezik már e-személyi igazolvánnyal, az ügyfélkapus regisztrációt saját maga is elvégezheti online.
Háziorvos keresése online:
- Jelentkezz be felhasználói név és jelszó megadásával az Ügyfélkapuba a NEAK oldalán. (jobb alsó rész) Figyelem! 2025. január 16-tól az „Ügyfélkapu” bejelentkezési mód megszűnik, ezért „Ügyfélkapu+” igénylése szükséges a belépéshez.
- Válaszd ki (bal oldalon) a „Betegéletút lekérdezés és saját háziorvos adatok” lehetőséget.
- Add meg a lekérdezni kívánt időszakot. Nyomd meg „Lekérdezés” gombot és itt láthatod az adatokat. Fontos, hogy az időszak kezdete nem lehet 10 évnél régebbi. Az itt szereplő adatokból az is kiderül, hogy az aktuális háziorvosnál mióta szerepelsz a nyilvántartásban.
A digitális világ megkívánja, hogy a zsebben hordható mobilokon is intézhessük ügyeinket. Az Egészségablak alkalmazás letöltésével, minden, a saját egészségünkkel kapcsolatos információt megtudhatunk pillanatok alatt. Az EESZT mobilalkalmazása a hivatalos alkalmazás az egészségügyi dokumentumok lekérdezésére Magyarországon.
Háziorvos keresése mobilon:
- Töltsd le az Egészségablak applikációt a mobilodra.
- Az Ügyfélkapun történő belépéshez add meg a felhasználóneved és jelszavad.
- A menüből válaszd a „Háziorvos” menüpontot. Itt nem csak a háziorvosod neve, de telefonszáma, címe, és a rendelési ideje is szerepel.
A TAJ-szám alapján történő háziorvos keresés, önmagában kevés információ, mert csak az Ügyfélkapun keresztül láthatjuk adatainkat. A szolgáltatás használatához viszont rendelkeznünk kell Társadalombiztosítási Azonosító Jellel (TAJ) is.
Ha mindezek a lehetőségek valamiért nem működnek, vagy vélhetően az ott szereplő adatok nem felelnek meg a valóságnak, érdemes a fővárosi illetve vármegyei kormányhivatal területileg illetékes járási/fővárosi népegészségügyi osztálynál jelezni.