A süketségek 80-90 százalékának hátterében a belső fül elváltozásai állnak. A belső fülben két típusú idegsejt játszik szerepet a hangok feldolgozásában, ebből az egyik típus, a szőrsejtek a vibrációt alakítják át elektromos jelekké, az ingerület a hallóidegen keresztül jut az agyba. A szőrsejtek sérülése beültetett hallókészülék segítségével orvosolható, ilyenkor a szerkezet végzi el a szükséges átalakítást.
A vezetésben szerepet játszó idegsejtek sérülésének kezelésére azonban nem áll rendelkezésre megfelelő módszer. Marcelo Rivolta és munkatársai a Nature szeptemberi számában mutatták be embrionális őssejtekkel végzett kísérleteiket, melynek során képesek voltak előállítani a belső fül idegsejtjeinek előalakjait.
Ezek az éretlen sejtek ezután képesek voltak a szőrsejtek vagy a hallóideg sejtjeinek irányába fejlődni. A kémcsövekben végzett kísérleteket élő szervezetben, mongol futóegerekben erősítették meg. Az előalakokat elroncsolt hallóidegű állatokba ültették, és a rágcsálók tíz héttel később visszanyerték hallásukat. A beültetett sejtek nemcsak túléltek, de új kapcsolatokat hoztak létre.
Mindazonáltal ahhoz, hogy a technika emberben is működjön, még számos problémát meg kell oldani.