A gyomorinfluenzát így küzdhetjük le

Hasmenés, hányinger, hányás, gyomorgörcsök - a gyomorinfluenzaként is ismert norovírusfertőzés tüneteit sajnos sokan ismerik. A téli időszakban gyakoribb a betegség megjelenése, ezért érdemes lehet felkészülni rá.

A megelőzés fontos eszköze

A norovírus gyakran terjed olyan ételeken keresztül, amelyeket egy már fertőzött személy érintett vagy készített - az ünnepi időszakban pedig sok a közös családi, baráti ebéd, vacsora, ami növeli a megfertőződés esélyét. Emellett télen több időt töltünk a négy fal között, emiatt is jobban terjednek a különféle fertőzések. A megelőzés egyik fontos eleme, hogy ezekben a hónapokban még többször és alaposabban kell kezet mosni a szokásosnál, de természetesen ezzel sem lehet teljesen kizárni az esélyét, hogy mi is elkapjuk a vírust.

Így lehetünk túl gyorsabban a gyomorinfluenzán
A téli időszakban gyakoribb a gyomorinfluenza

Fontos a folyadékpótlás

Ha már megvan a baj, akkor az egyik legfontosabb, hogy igyunk minél több folyadékot. A hányással, izzadással, hasmenéssel a szervezet rengeteg vizet veszít, amelyet mindenképpen pótolni kell a gyorsabb gyógyuláshoz. Ha az émelygés miatt másképp nem megy, akkor igyunk gyakran apró kortyokat, esetleg szopogassunk jégkockát, ha jól esik. Ha semmiképpen sem marad meg bennünk a folyadék, és olyan tüneteket kezdünk tapasztalni, mint fejfájás, izomgörcsök, sötét színű vizelet vagy a vizeletürítés gyakoriságának látványos csökkenése, forduljunk orvoshoz, mert lehet, hogy infúzióra lesz szükségünk.

A hányinger nagyon gyakori tünet, melyet szédülés, izzadás, hidegrázás, fejfájás kísérhet. Általában nem jelent súlyos problémát, de igen kellemetlen és kimerítő lehet. Mit tehetünk ellene? Kattintson!

Pihenésre van szükségünk

Ha gyomorinfluenzánk van, vegyük komolyan, amit egyébként a legtöbb betegségnél elmond az orvos is: azaz pihenjünk sokat . Maradjunk ágyban, mert a szervezetnek pihenésre van szüksége ahhoz, hogy leküzdje a fertőzést, ha elmegyünk dolgozni vagy az ügyeinket intézni, csak annyit érünk el, hogy a betegség hosszabb lefolyású lesz.

Nem mindegy, mit eszünk

A táplálkozásunkra is fordítsunk gondot, és kövessük a BRAT diétát, amelyben banán, rizs, alma és pirítós szerepel. Ezeket az ételeket könnyű megemészteni, a bennük lévő szénhidrát energiát ad, és segítenek pótolni az elvesztett tápanyagokat is. A banánban sok a kálium, az almában a pektin, a rizsben és a pirítósban pedig a rost: ezek mind jótékony hatást gyakorolnak a kimerült szervezetre, illetve emésztőrendszerre.

Segíthet a gyömbér is

Jó ötlet lehet ilyenkor a gyömbértea, illetve a gyömbérgyökér rágcsálása is - kutatások szerint a gyömbér nemcsak az émelygés és a hányinger leküzdésében segíthet, hanem hányáscsillapító hatása is van. Ha egy-két napon belül nem javulnak a tünetek, bevethetünk valamilyen recept nélkül kapható hasfogót, illetve fájdalomcsillapítót is a görcsök, illetve a fejfájás enyhítésére.

Sokáig fertőzőképes a vírus

Nagyon fontos, hogy ha 3-4 nap után sem érezzük magunkat jobban, akkor mindenképpen menjünk orvoshoz. Ezen kívül legyünk tisztában azzal is, hogy miután jobban leszünk, a vírus akár 2-3 hétig is fertőzőképes maradhat a szervezetünkben, így fordítsunk fokozott figyelmet a higiéniára ebben az időszakban.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra