Nehéz elképzelni, hogyan érzékelik a körülöttünk lévő világot azok, akik nem a szemükkel látnak. Ezért a Blind Journey-t életre keltő Café Communications és csapata segítségül hívta a mesterséges intelligenciát, hogy hét születésétől fogva vak ember megmutassa, hogyan érzékeli Budapest forgalmas csomópontjait. A céljuk ezzel az, hogy hidat építsenek látók és nem látók között, és bebizonyítsák, nincs is olyan nagy eltérés abban, ahogy a körülöttünk lévő világot észleljük.
A projektben résztvevő művészeket a Kézzelfogható Alapítvány támogatja, amely 2009-ben jött létre Mógáné Sebők Erzsébet elnökletével, hogy különböző művészeti és kézműves képzésekkel, programokkal segítse a látássérültek társadalmi rehabilitációját.
Két világ közeledése
Az alkotók őszinte benyomásokról és tapasztalásokról mesélnek a képeken keresztül, közelebb hozva ezzel egymáshoz két világot: látókét és nem látókét.
A galéria megnyitásához kattints az alábbi képre!
Ezért fontos az érzékenyítés
A látássérült és vak emberek számtalan történetet tudnának mesélni arról, hogy nehéz helyzetekben, bár körbe vannak véve látó emberekkel, mégsem kapnak tőlük segítséget, vagy ugyan a legnagyobb jóindulattal, de „rosszul” segítenek nekik. Ennek legfőbb oka, hogy az emberek jelentős részének nincsen olyan tudása, amelyre támaszkodhatnak akkor, amikor egy vak embernek segítségre lenne szüksége. Erre a hiányra hívja fel a figyelmet a Blind Journey kampány, amely a létrehozók reményei szerint hozzájárul, hogy a látók érzékenyítésén keresztül több megértés és több valódi segítség szülessen.