A emlőrákban halt meg.
Az úgynevezett kétoldali masztektómia , vagyis mind a két emlő eltávolítása a rák megelőzés céljából meglehetősen kíméletlen, de elfogadott megelőzési beavatkozás. Mint dr. Bősze Péter genetikai kutató, emlőrák-szakértő lapunknak elmondta: az emlőrákra való hajlam öröklődik, például a BRCA nevű gén hibája miatt. Ha valaki örökli ezt a génhibát, nagy valószínűséggel kialakul nála az emlőrák, ritkábban a petefészekrák is. A családban gyakran előforduló emlőrák, főleg, ha a fiatal nők betegszenek meg, egyértelműen fokozott hajlamra utal.
A professzor hangsúlyozta: kétoldali emlőeltávolítást végső esetben szokták javasolni. A beteget mindig tájékoztatják, aki ennek alapján dönthet a beavatkozás mellett. Dr. Bősze Péter hozzátette: ez egy nagyon biztonságos megelőzési módszere az emlőráknak, ám nem száz százalékos, mert egyrészt az öröklött génhiba minden sejtben megvan, másrészt nem lehet az emlőszövetet az utolsó sejtig eltávolítani, néhány ezer sejt óhatatlanul visszamarad. Egyéb megelőzési mód lehet a gyógyszeres kezelés: erre vonatkozóan sok kutatást végeznek, de az eredmények nem egyértelműek. Másik lehetőség a petefészkek eltávolítása azoknál a nőknél, akik nem akarnak már több gyereket szülni - ez hozzávetőleges hatvan százalékkal csökkentheti a mellrák kialakulásának esélyét.
A kétoldali emlőeltávolítás esztétikai oldalával kapcsolatban dr. Bősze Péter hangsúlyozta: ma már számos mód van a mellek helyreállítására egy ilyen műtét után.