Megfázás ellen: hagymakúra

Az állapotos és szoptatós kismamáknak meghűléses betegségek esetén ajánlatos természetes gyógymódhoz folyamodni.

A nátha és a megfázás kezdeti tünetei esetén alkalmazott természetes gyógymód a legtöbb esetben gyógyuláshoz vezet, és nem szükséges az orvosság szedése . Megelőzni a bajt sokkal egyszerűbb, mint kilábalni a betegségből. Ennek egyik módja a helyes táplálkozás és időszakonként egy-egy "növénykúra". A nedves, hűvös időben a tél folyamán a vöröshagyma a természet tökéletes csomagolástechnikájával, a szorosan egymásra boruló hagymahéj védelmében megőrzi tápértékeit.

Megfázás ellen hagymakúra

B1-, B2- és C-vitamin, nikotinsav , kálium, kalcium, vas és foszfor is van benne. Jellegzetes ízét és illatát kéntartalmú illóolaja adja. A hagyma titkait kutató tudósok észlelték, hogy a felvágott vöröshagyma közelében 35-45 másodperc után elpusztultak a mikroorganizmusok. Arra is fényt derítettek, hogy a hagyma fogyasztása megelőzheti, illetve gyógyíthatja a szív- és érrendszeri betegségeket, csökkenti a koleszterinszintet, és egyértelmű immunrendszer erősítő hatással is rendelkezik.

Vöröshagyma: mire jó? Tisztítani, felvágni felér egy könnycsatorna-tisztítással. De kevés ilyen sokoldalún használható, elkészíthető, jótékony hatású zöldségünk van, mint a vöröshagyma .

A hagyma hatékony gyógyír lehet a megfázásos tünetekre, hagymakúra influenza inhalálás vöröshagyma kamilla hagyma
A hagyma hatékony gyógyír lehet a megfázásos tünetekre

A hagymát hűléses betegségek gyógyítására házi szerként használhatjuk. Daraboljuk fel a vöröshagymát, csukjuk be a szemünket, és egy percig jó mélyen szívjuk be az illatát. Így érvényesül baktériumölő hatása , sőt az illóolaja oldja a hörgők görcsét, és egyben tisztítja, fertőtleníti a tüdőt.

Készítsünk hagymateát!

Ugyanúgy kitűnő házi szer a hagymatea is. Két-három fej jól megmosott hagymát héjával együtt összevágunk, és egy liter vízben néhány percig főzzük. Ízesítőnek tehetünk bele egy kiskanálnyi teafüvet vagy egy evőkanálnyi kamillát . Három evőkanál kristálycukrot megpirítunk, és felöntjük a leszűrt hagymafőzettel. Mézzel ízesíthetjük. Egész nap kortyolgatva sietteti a gyógyulást.

A főzésnél a hagyma héját ne dobjuk el. Mossuk meg, és alaposan szárítsuk ki. A hagymahéjából készítsünk teát, és azzal mossunk hajat, majd öblítsük le. Szép színt kölcsönöz a hajnak, és segíti a növekedését is. A téli hagymakúrát a kismamák kiegészíthetik meleg inhalálással is. Egy fazék főzővízbe (érdemes beletenni 1-2 evőkanál sót) egy maréknyi kamillát szórunk.

Lefedjük, elzárjuk a gázt, pár percig állni hagyjuk, majd óvatosan az asztalra tesszük, levesszük a fedelét, cseppenthetünk bele illóolajat is, és kellő távolságból föléje hajolunk. Egy frottír fürdőlepedővel betakarjuk a fejünket, és így belélegezzük a felszálló gőzt. Ez sose legyen túl forró, nem kell a tüdőt leforrázni. Kellemes melegen alkalmazzuk. Pár perc múlva feküdjünk le, a fürdőlepedő maradjon a fejünkön, az átizzadt bőrt hagyjuk szép lassan kihűlni. Legjobb, ha alszunk egy kicsit. Ritka esetben, de előfordulhat, hogy a meleg inhalálás inkább fellobbantja a bajt.

Hidegen is inhalálhatunk tömény illóolajakkal. Ez rendszerint fenyő- és eukaliptuszolajjal történik. Egy vattacsomóra cseppentve belélegezhetjük, a fürdővizünkbe is tehetjük vagy a fűtőtesten a párologtatóba önthetjük. Van értelme akár csak egy lavór gyógyteafőzetben lábat áztatni vagy egy csésze gyógyteával gargalizálni. Azalatt az 5-10 perc alatt felszívódnak a hatóanyagok, és nemcsak helyi, hanem általános hatást is kifejtenek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +6 °C

A fölöttünk vonuló vastag felhőzónák mellett is a legtöbb helyen hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Az ország több pontján várható záporeső, egyes helyeken akár több alkalommal is előfordulhat. Ismét erőre kap a délies irányú szél, amelyet főként a Dunántúlon és a keleti határ közelében kísérhetnek erős, előbbi tájakon viharos lökések is. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 14 és 20 fok között alakul, de az Északi-középhegység tágabb térségében előfordulnak olyan részek, ahol nem haladja meg a 7 fokot. Napközben egy melegfront okozhat kellemetlen panaszokat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra