Menzesz
A mellfájdalom, illetve fokozott mellérzékenység egyik leggyakoribb oka a menzesz, pontosabban a ciklus hátterében álló átmeneti hormonális változások. Ovuláció alatt az ösztrogén, a progeszteron és a tesztoszteron szintje is megemelkedik, és amikor ezeknek a hormonoknak a szintje visszaesik, akkor tapasztaljuk a premenstruációs szindróma tüneteit. Ezek közé a tünetek közé tartozik a mell megduzzadása, feszülése, illetve a mellekben tapasztalt fájdalomérzet. A jó hír, hogy a vérzés után ez megszűnik, a rossz, hogy a következő vérzéssel újra jelentkezik.
Túl sokat vagy túl keményen edzettünk
A mell izomzatát megdolgoztató gyakorlatok, mint a felhúzás vagy a fekvőtámasz, okozhatnak fájdalmat, ha túlzásba visszük ezeket. Ilyenkor valójában nem a mellünk fáj, hanem a mellünk alatt található izmok, amelyeket túlerőltettünk. Szerencsére ez a fájdalom is átmeneti.
Nem megfelelő melltartót viselünk
Különösen azoknál jellemző, akiknek nagyobb, teltebb keblei vannak. Akár a kosár túl kicsi, akár a pántok túl vékonyak és nem tartanak elég jól, problémát jelenthet és mellfájdalmat okozhat.
Ugyanez a helyzet a sportmelltartókkal is, amelyek ha nem megfelelőek, mozgás közben nem rögzítik jól a melleket, így fájdalomérzet alakulhat ki. Ha nem vagyunk biztosak a méretünkben, kérjük az eladó segítségét a fehérneműboltban.
Koffein
A mellekben található kis csatornák megduzzadhatnak olyan stimulánsok hatására, mint a koffein vagy a csokoládé, és az erre érzékenyeknél mellfájdalom kialakulását okozhatják. A jelenség igen gyakoria fibrocisztás emlőbetegséggel (gyenge szerkezetű, mozgatható csomók a mellben, melyek az esetek döntő többségében jóindulatúak) élő nőknél.
Forrás: womenshealthmag.com