Így válasszunk fehérneműt

Számtalan fazonú és anyagú fehérnemű elérhető ma már az üzletekben. Ezek között azonban nem csak esztétikai és kényelmi szempontok alapján érdemes válogatni.

A női nemi szerv egészségét a viselt fehérnemű is nagyban befolyásolja. Mutatjuk, milyen szempontokat ajánlott figyelembe venni az alsóneműk vásárlásánál.

Minél kevesebb csipke

Bár a csipkéből készült bugyi nagyon csinos, nem feltétlenül jó választás. Egész napos viselés után ugyanis kidörzsölheti az érzékeny bőrt, amely irritációt, kipirosodást okozhat. Csipke alsót tehát ne válasszunk mindennapos használatra, és edzéshez sem javasolt ezt viselni. Tegyük el inkább különleges alkalmakra.

alsónemű, fehérnemű, bugyi, csipkebugyi, pamut, női bajok, intim higiénia, női nemi szerv
Mindennapi használatra a jól szellőző, természetes anyagú alsó a legjobb. Fotó: 123rf

Megfelelő méret

A tangák kedvelőinek jó hír lehet, hogy már több kutatás is megcáfolta, hogy az ilyen fazonú fehérnemű káros lenne az egészségre. A tévhit szerint ugyanis a tanga viselése megkönnyíti az ánusz környékén található kórokozók dolgát, amelyek így könnyebben bejutnak a hüvelybe és különféle fertőzéseket okoznak. A tudósok szerint azonban ez nem igaz. Ettől függetlenül a tangák választásánál is körültekintőnek kell lennünk. A legfontosabb, hogy mindenképpen megfelelő méretűt - tehát ne túl kicsit - válasszunk. Emellett a legjobb, ha a jól szellőző, természetes anyagból készült darabokat részesítjük előnyben.

Mindennapi használatra mindenképpen olyan alsót válasszunk, ami természetes anyagokból, például pamutból készült, mert ezek hagyják a leginkább lélegezni a bőrt. Éjszakára pedig amikor csak tehetjük, vegyük le a fehérneműt és aludjunk anélkül - a hüvelyünknek és a nemi szervünknek így a lehető legegészségesebb. Erről itt olvashat bővebben!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Speciális alsónemű sportoláshoz

Már speciális anyagból készült alsóneműt is lehet kapni, amelyeket kimondottan sportoláshoz ajánlanak. Előnyük, hogy rugalmasak, nem csúszkálnak mozgás közben, és nem is szívják magukba a nedvességet - a hagyományos pamutbugyikkal ellentétben. Egy izzasztó edzés során tehát jelentősen megnövelik a komfortérzetünket. Azonban bármennyire is kényelmesnek és száraznak érezzük az alsóneműnket, azonnal cseréljük le őket sportolás után, hogy megelőzzük a baktériumok elszaporodását.

Meddig használhatunk egy bugyit?

Szakemberek szerint a 12 hónapnál régebben vásárolt és rendszeresen hordott alsókat érdemes leselejtezni. Egy kutatás során ugyanis kiderült, hogy a tiszta - tehát kimosott, és a fehérneműs fiókban tárolt - bugyik 83 százalékán csaknem 10 ezer baktérium található.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.