Bár a "nászutasbetegségre" nem mindenki hajlamos, ám akit érint, annak sok gondot okoz az aktus után jelentkező, kellemetlen érzés. Az intenzív szex és a hirtelen fellépő hólyaghurut között összefüggés található.
Mik a "nászutasbetegség" tünetei?
Az akut hólyaghurut jellegzetes tünetekkel jár: gyakori, sürgető vizelési inger, ám ennek ellenére csekély mennyiségű vizelet, kellemetlen, szúró érzés a hólyag tájékán, sokszor a vizeletürítés alatt is, valamint a sötétebb, rossz szagú, esetleg véres vizelet. A véres vizelet észlelésekor mindenképp forduljunk orvoshoz.
Természetes megoldás a "nászutasbetegségre"
Szerencsére a kezdődő hólyaghurut jól kezelhető természetes módon is, akár gyógynövény-kivonatot tartalmazó gyógyszerrel is. A medveszőlőlevél gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatása évszázadok óta ismert. A növény levele ugyanis gyógyító hatóanyagokat tartalmaz. Köztük az arbutint, melynek a növényi kivonat antibakteriális hatása köszönhető, emellett gyulladáscsökkentő és a baktériumok hólyagban való megtapadását gátló cserzőanyagokat és flavonoidokat.
Tegyünk a "nászutasbetegség" ellen!
A hólyaghurut megelőzéséért mi magunk is sokat tehetünk. A női test felépítéséből adódóan egymáshoz közel helyezkedik el a húgycső- és a végbélnyílás, valamint a hüvelybemenet. Ezért az az egyik legfontosabb higiénés tanács, hogy vécéhasználat után mindig elölről hátrafelé töröljük meg magunkat, ezzel ugyanis kivédhetjük a bélflórából származó baktériumok hüvelybe és húgycsőbe jutását.
Fontos továbbá, hogy sok folyadékot fogyasszunk naponta, így segítve a hólyag tisztulását. Az alapvető higiéniai szabályok betartása mellett tanácsos lezuhanyozni az együttlét előtt, hogy tiszta legyen az altestünk. Szerelmeskedés után pedig ürítsük a hólyagot, hogy minél hamarabb távozzanak az esetleg bejutó kórokozók. Amennyiben betartjuk ezt a néhány egyszerű szabályt, akkor sokkal kisebb esélyt adunk a kellemetlen tünetekkel járó hólyaghurut kialakulásának.