Nagyobb vérrögök távoznak a hüvelyből
Egy-egy csomó, vérrög ürülése teljesen természetes, és nem kell aggódnunk miatta, de ha rendszeresen diónyi vagy még nagyobb rögökkel találkozunk, akkor lehet, hogy jóindulatú sejtburjánzás van a méhünkben, amelyet mindenképpen fontos lenne orvosnak is látnia. Megijednünk nem szükséges, de mihamarabb vizsgáltassuk meg magunkat!
Nagyon rövid idő alatt átázik a betétünk vagy a tamponunk
A nagyon rövid idő egy órát vagy kevesebbet jelent. Az ilyen erős vérzés utalhat például polipok jelenlétére is a méhben. Ha ezzel együtt légszomjat, fulladást, illetve kábaságot tapasztalunk, akkor sürgősen menjünk el orvoshoz, mert súlyosan vérszegények is lehetünk. Ilyenkor lehet, hogy valamilyen gyógyszerrel kell helyrebillenteni állapotunkat annak érdekében, hogy kevésbé erős legyen a vérzésünk.
Egy hétnél hosszabb ideig menstruálunk
Az ilyesminek több oka is lehet, például a felfokozott stressz , sőt léteznek nők, akiknek normál esetben is tovább tart havi vérzésük a többiekénél. Ha viszont ez újonnan jelentkező tünet, akkor beszéljünk nőgyógyászunkkal, mert akár azt is jelentheti, hogy policisztás ovárium szindrómánk van, sőt legrosszabb esetben rákunk is lehet.
Ciklusunk rövidebb húsz napnál
Ha a két vérzés között húsz nap vagy még kevesebb telik el, akkor pajzsmirigygondokat is jelezhet, vagy peteérési problémáink is lehetnek. Ha tehát több alkalommal is előfordul, hogy húsz nap után újra vérzünk, akkor menjünk el szakemberhez.
Kimaradt a vérzésünk, de nem szoptatunk, és nem is várunk babát
Hirtelen és nagy mértékű fogyás, illetve a túlzott stressz is okozhat vérzéskimaradást. Ha egy menzesz kimarad, de nem vagyunk rosszul és nem fáj semmink, akkor megvárhatjuk a következő hónapot, de ha továbbra sem jön meg, akkor inkább jelezzük orvosunknak.
Forrás: womenshealthmag.com