Egy nő életében több olyan esemény is van, amely hatással lehet a mellei formájára. Jó példa lehet erre a várandósság és a szoptatás. Terhesség alatt a mellek megnőnek, nehezebbek lesznek, ezzel együtt pedig a bőr és a tartóizmok is megnyúlnak, lazábbak lesznek. A gravitáció hatását sem szabad elfelejteni. Éppen ezért érdemes beépíteni a napi rutinunkba pár szokást, amely segíthet megőrizni a keblek feszességét.
Sport
A mellek körüli izomzat megerősítése fontos lehet, akárcsak a hát-, a váll- és a vázizomzaté. Ezzel jobb tartást érhetünk el, ráadásul a rendszeres mozgással megakadályozhatjuk, hogy nagyobb súlyt szedjünk fel, ami azért fontos, mert ha utána lefogyunk, akkor számolnunk kell azzal, hogy a súlyingadozás hatására megereszkednek a melleink. Csodára persze ne számítsunk, hiszen maga a mell zsírszövetből áll, így tornával csak a körülötte lévő izomzat erősíthető.
Egészséges táplálkozás
Az antioxidánsokban gazdag ételek, tehát a zöldségek és gyümölcsök fogyasztása segíthet, hogy a mell bőre is tovább őrizze meg rugalmasságát. Szintén hasznos a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás. Érdemes kerülni viszont az extrém fogyókúrákat és az ezeket követő jojóeffektust , mivel a testsúly nagyobb mértékű változásaihoz - főleg, ha hirtelen történnek - a mell bőre nem képes tökéletesen alkalmazkodni.
Aludjunk a hátunkon!
Ha rendszeresen az oldalunkon fekve alszunk, akkor ez nemcsak az arcbőrre, hanem a mellek formájára is negatívan hathat. A hanyatt fekvő pozíció a legjobb a keblek szépségének megőrzése szempontjából, mert ilyenkor alátámasztást biztosít a mellkas izomzata.
Ügyeljünk a fényvédelemre!
Ami nem tesz jót arcbőrünknek, a mellünknek sem. E körbe tartozik az UV sugárzás is, mivel lebontja a bőrben lévő elasztinrostokat. Ugyanez a helyzet a dohányzással is - kutatások igazolják, hogy a dohányos nők melle várandósság után jobban megereszkedik.
Forrás: health.com