Az EESZT 2017. november 1-jei indulásakor több mint tízezer egészségügyi szolgáltató - köztük több közfinanszírozott kórház, járóbetegellátó, háziorvos és házi gyermekorvos - csatlakozott. Azóta 26 ezer orvos és 13 ezer gyógyszertár lépett be a rendszerbe, amelyben 200 ezer adatot rögzítenek naponta és 800 ezer e-receptet kezelnek.
Az informatikai felhőalkalmazáshoz 2018 novemberében csatlakozott azon magánellátók köre is, amelyeknek a különböző implantátumregiszterekbe jelentési kötelezettségük van. 2020. január 1-jéig pedig már minden magánegészségügyi szolgáltatónak és fogorvosnak is csatlakoznia kell, és június 1-jétől már adatot is kell rögzíteniük - közölte Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.
Ezért fontos a fejlesztés
A bővítés célja, hogy a magán és az állami szolgáltatók között azonnali információcsere valósuljon meg, valamint láthatóak legyenek a különböző ellátóknál keletkezett betegadatok, amelyek később a diagnosztikához és a terápiához is elengedhetetlenek - magyarázta Kásler. Mint mondta, a kardiológia és az onkológia területén is nagyon fontos az egészségügyi informatikai háttér, amely egy sor adatbázist - például tumorbankot, valamint a genomikai és klinikai adatbázist - létrehozva lehetővé teszi a kísérleti eredmények nyomon követést, valamint az adatok feldolgozását és rendszerezését.