Ezért baj, ha félünk a koronavírustól

Az ember lelke mélyén lévő félelem rombolja az immunrendszert is. A szervezet gyenge védekezőképessége pedig különösen veszélyes lehet a koronavírus-járvány idején.

A koronavírus rohamos terjedése világszerte nagy aggodalmat váltott ki. Teljesen érthető, hogy ez a láthatatlan ellenség sokakban félelmet, szorongást generál. A pánik és a rettegés azonban komoly következményekkel is járhat.

koronavírus, koronavírus félelem, koronavírus pánik, koronavírus stressz, koronavírus szorongás
Afélelemegy teljesen érthető reakció, de hosszú távon káros. Fotó: Getty Images

Roncsolja az immunrendszert

A stressz, az egészséges félelem egy bizonyos szintig mozgósítja az ember ellenálló képességét, javítja a keringést és minden rendszerünket, így az immunrendszerünket is. Ugyanakkor a szív legmélyén lévő félelem - amelyet jelenleg sokaknál a koronavírus vált ki - hosszú távon hatalmas károkat okozhat. Többek között roncsolja a keringést és az immunrendszert, valamint akadályozza az elmét abban, hogy jó döntéseket hozzon. "Ezért fontos, hogy a gyökerénél tudjuk kezelni a félelmünket, a lelkünk legmélyén, ahová csak az ember maga és Isten lát" - fogalmazott korábban Csókay András idegsebész, a Honvéd Kórház idegsebészeti osztályának osztályvezető főorvosa.

Mit tehetünk?

Koronavírus: hogyan kezeljük a szorongást? A válaszért olvassa el korábbi cikkünket!

A vallások többsége mély imádsággal vagy meditációval mutat utat ehhez a valós, félelemmentes énhez, azonban nemcsak a vallásos ember képes eljutni a lelkének ehhez a legmélyebb részéhez, ahol találkozhat igazi önmagával - véli a szakember. Hozzátette, a megnyugváshoz elengedhetetlen a csend.

Lehet, hogy pajzsmirigy-túlműködésed van? 8 kérdés segíthet tisztázni, mennyire indokolt az orvosi kivizsgálás

Az idegsebész kiemelte azt is, hogy volt három magyar tudós, akinek a gyakorlati útmutatásai segíthetnek a koronavírus leküzdésében is: Semmelweis Ignác , aki felfedezte a sterilitás és a kézmosás fontosságát, Szent-Györgyi Albert, aki izolálta a C-vitamint és rájött szerepére a vírusos betegségek leküzdésében, valamint Béres József, aki felismerte a nyomelemek immunerősítő hatását.

A járványhelyzet önmagában speciális, de vannak olyan életesemények, amelyek tovább nehezíthetik. Ilyen például az, amikor kórházba kerül a gyerekünk. Mit tehetünk ilyenkor? A válaszért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +18 °C
Minimum: +4 °C

Gomolyfelhős, napos idő várható. Helyenként zápor előfordulhat. Főként a Tiszántúlon megélénkül az északi, északkeleti szél, záporok környezetében erős széllökés sem kizárt. Késő estére 8 és 13 fok közé csökken a hőmérséklet. Fronthatás ma nem terheli a szervezetünket, fellélegezhetnek tehát a frontérzékenyek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Vas
Legrosszabbul:
Borsod-Abaúj-Zemplén
Kezdjük újra