Óbudán két helyen végeztek mérést: a Fő téren és a Búza utcában, a Kaszásdűlői lakótelepen. Utóbbi a sok éves tapasztalatok alapján a leginkább kitett a Sziget zajának. „A mérések úgy zajlanak, hogy egyesével beindítjuk a fesztivál színpadait, majd egyszerre is megszólaltatjuk őket, közben pedig folyamatosan mérjük, hogy átlépjük-e valamelyik ponton a határértéket. Az időjárási tényezők, így a szélirány vagy az eső egyaránt befolyásolják a hang terjedését” – közölte Kádár Tamás, a fesztivál főszervezője.
„A Hajógyári-szigettel szomszédos mindhárom kerületben állandó zajmérőt is kihelyezünk, a fesztivál ideje alatt szúrópróbaszerűen is mérünk, emellett lakossági bejelentésre is kimegyünk ellenőrzést végezni, ha erre igény van” – tette hozzá. A megengedett zajszint a vonatkozó szabályozás alapján 23 óráig 65, utána 55 decibel. Az Óbudán lefolytatott méréseken jelen volt Kiss László polgármester, valamint a helyi önkormányzat hatósági osztályvezetője, a XIII. kerületben pedig a környezetvédelmi osztály képviselője volt ott a mérésen.
„A hangosítás technológiája évről évre fejlődik, a fesztiválnak egyre könnyebb betartani a határértékeket. Az úgynevezett cardioid subok lehetővé teszik a sokpontos hangosítást, irányítani lehet a hangzást, így a zajszint a színpad környékére tud koncentrálódni” – hangsúlyozta a főszervező. Az idén 30 éves Sziget fesztivál csütörtökön kezdődik.