A PLoS One június 14-i számában megjelent kutatásban a kanadai British Columbia Egyetem három pszichológusa édességeket adott kisgyermekeknek, és néhány perccel később arra kérte őket, hogy adják az egyiket egy játékbabának. A gyerekek egy újabb nyalánkságot is kaptak, és megkérték őket, hogy azt is adják a babának.
A gyerekek ezekre a kérésekre adott reakcióit videón rögzítették, majd kiértékelték. A kutatók kimutatták, hogy az alanyok nagyobb örömet éreztek, amikor saját édességüket osztották meg, mint amikor az extra nyalánkságot ajándékozták el. Ez arra utal, hogy a viselkedés érzelmileg jutalmazó a gyerekek számára.
"Az emberek általában úgy gondolják, hogy a kisgyerekek természetüknél fogva önzők" - nyilatkozta a kutatás vezetője, Lara Aknin. "Eredményeink azonban azt bizonyítják, hogy a gyerekek valójában jobban szeretnek adni, mint kapni." A kutatók úgy vélik, hogy ezek, és a felnőttekkel végzett más kutatások eredményei együttesen arra utalnak, hogy a mások segítése miatt érzett öröm mélyen az emberi természetben gyökerezik.