Táplálkozás
Az energiabevitel (táplálkozás) és az energiafelhasználás (kalóriaégetés) egyensúlya az egyik oka, hogy súlyunk egy napon belül is eltéréseket mutathat. Ha több energiát viszünk be, mint amennyit felhasználunk, akkor nehezebbek leszünk - bizonyos esetekben szinte azonnal.
A mérlegelés módja
Ha pontos értékeket szeretnénk, akkor az sem mindegy, hogy milyen módon állunk a mérlegre. Fontos, hogy a mérleg kemény és szilárd talajon álljon, mind a két lábunkra egyenletesen helyezzük a súlyunkat, és lehetőleg cipő nélkül, könnyű ruházatban, esetleg fehérneműben mérjük magunkat. Ellenkező esetben nagyon különböző értékeket kaphatunk.
A mérleg típusa
Két különböző mérleg két különböző eredményt adhat. Általánosságban elmondható, hogy a digitális mérlegek a legpontosabbak.
A mérlegelés időpontja
Általában a reggel a legjobb időpont arra, hogy megmérjük magunkat. Ilyenkor kipihentek vagyunk, gyomrunk pedig viszonylag üres. A nap folyamán viszont eszünk és iszunk, ami miatt értelemszerűen a súlyunk is változik - kiadósabb étkezés után akár jelentősebb mértékben.
Testmozgás
Egyes sportolók az erős izzadás révén akár testsúlyuk néhány százalékát is elveszíthetik egyetlen edzés alatt. A változás persze általában nem ilyen drasztikus, de nem ritka, hogy egy-két edzőteremben eltöltött óra után súlyunk észrevehetően alacsonyabb lesz.
Gyógyszerek
Bizonyos gyógyszerek, mint a gyulladáscsökkentők, az antihisztaminok és az ópiátok gyors súlycsökkenést okozhatnak. Más készítmények miatt, mint az inzulin , az antidepresszánsok vagy éppen az epilepszia elleni szerek hirtelen nőhet a súlyunk.
Bőséges folyadékbevitel
Ha sokat iszunk, akkor rövid időn belül a súlyunk is megnő. Ez viszont ne zavarjon bennünket, mert hosszú távon a megfelelő hidratáltság hozzájárulhat a fogyáshoz.
Forrás: webmd.com