Dió
Segíthet a prosztatarák elleni védekezésben, agyunk frissességének megőrzésében, illetve egy tanulmány szerint valószínűbb, hogy összességében sokkal egészségesebben fog étkezni, aki beilleszti étrendjébe a diót is.
Földimogyoró
Vitaminokban és fehérjében gazdag, ezért a legnagyobb egészségharcosoknak feltétlenül érdemes rendszeresen elmajszolni egy-egy maréknyi földimogyorót.
Paradió
A brazildióként is ismert csemege magas szeléntartalma révén felveszi a harcot a testünkben fennálló gyulladással, illetve számos ráktípus ellen is segítheti a védekezést.
Mandula
Az apró, ízletes mandulaszemek telítetlen zsírsavakban , rostban és fehérjében gazdagok - nem is csoda, hogy világszerte egyre népszerűbb ez a dióféle.
Kesudió
Aki nem szereti a mogyoróvajat, annak a tudósok is szívből ajánlják a kesudióból készült alternatívát. Nem tartalmaz "rossz" zsírokat, ugyanakkor hozzájárul ahhoz, hogy a jóllakottság érzése tovább tartson.
Pisztácia
Magas antioxidánstartalmának köszönhetően segíthet legyőzni a gyulladást, emellett kutatók arra jöttek rá, hogy a rendszeres pisztáciafogyasztóknál kisebb valószínűséggel alakul ki epekő .
Fenyőmag
Sokan a pesztóból ismerik, de a fenyőmag sokkal több, mint a markáns ízű szósz különleges összetevője. Bővelkedik vitaminokban, emellett többek közt szív- és érrendszeri betegségben szenvedőknek és diabéteszeseknek is kifejezetten ajánlott a fogyasztása.
Pekándió
A fenyőmaghoz hasonló egészségvédő hatásokkal rendelkezik a pekándió is: csökkenti a vérnyomást, illetve tudósok megállapították, hogy azoknál a nőknél, akik rendszeresen elmajszolnak egy kis pekándiót, kisebb valószínűséggel alakul ki 2-es típusú cukorbetegség.
Forrás: webmd.com