A készen vásárolt smoothie-k és gyümölcsturmixok rengeteg kalóriát és cukrot tartalmazhatnak, ugyanakkor rost jóval kevesebb van bennük, emiatt közel sem lakunk tőlük jól hosszú időre. Ezeket az italokat csak akkor érdemes reggelire fogyasztani, ha otthon készítjük őket, például görög jogurtból, friss vagy fagyasztott gyümölcsökből, gabonatejekből.
Hasonlóképpen, a frissen préselt gyümölcslevek helyett is érdemes valami más reggelit fogyasztani. Igaz, ezek az italok tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és antioxidánsokkal, de rost nincs bennük, és általában rengeteg cukrot tartalmaznak. Ez pedig azt jelenti, hogy hirtelen emelkedést okoznak a vércukorszintünkben, majd az ugyanolyan gyorsan le is zuhanhat, így hamar farkaséhessé válunk. A gyümölcslevek helyett inkább válasszunk friss gyümölcsöket!
Jobb ha elfelejtjük a péksütiket és a gyümölcslevet reggelire Egyre népszerűbbek hazánkban is az ízesített, különleges kávék, melyekben a csoki- és kekszdaraboktól a szirupokig sok hozzávalót megtalálhatunk. Ezek azonban rengeteg kalóriát és cukrot tartalmaznak, a kávétartalmuk pedig viszonylag alacsony, így még arra sem hivatkozhatunk, hogy azért isszuk ezeket, hogy felébredjünk. Aki szereti a kávét, az igyon presszókávét vagy kapucsínót, és mondjon le a szirupokkal és tejszínhabbal dúsított italokról.
Nem mindegy az sem, hogy mennyit eszünk reggelire. Egy, az Obesity című szaklapban megjelent tanulmány szerint azok az elhízott nők, akik reggelire ettek több energiát tartalmazó ételeket, csaknem kétszer annyi súlytól szabadultak meg, mint azok, akik kevesebbet ettek reggelire és többet vacsorára (a naponta elfogyasztott kalóriamennyiség mindkét csoportnál azonos volt). Érdmes tehát egy laktatóbb, kalóriában és fehérjében dús reggelit enni.