Csak ezt kell inni, ha fogyni akarunk

Talán ez a világ legegyszerűbb diétája: éhgyomorra meg kell inni egy negyed liter vizet. Hatására egy sor pozitiv folyamat indul el a szervezetünkben. De pontosan mi történik a testünkben, és melyik a legjobb víz erre a célra?

Ha ébredés után kávé és tea helyett egy nagy pohár vizet kortyolgatunk el, már sokat tettünk az egészségünkért - írja a német focus.de . Az éhgyomorra elfogyasztott víz ugyanis serkenti azokat a regenerációs és méregtelenítő folyamatokat, amelyeket a szervezet minden éjjel végez. Hiszen éjszakánként a májunk dolgozik a legaktívabban.

A víz egészséges.
Egészséges, ha éhgyomorra vizet iszunk. fotó: 123rf

De nézzük, mit tesz velünk a víz:

  • Eltávolítja a méreganyagokat a szervezetből.
  • Aktiválja az anyagcserét. A szervezetünk több energiát használ fel, és nem tárolja kihasználatlanul a zsírraktárakban.
  • Mobilizálja a beleket. Aki rendszeresen iszik reggelenként egy pohár vizet, arra ösztönzi a bélrendszerét, hogy rövid időn belül ürítsen. Ezzel megelőzi a székrekedést, és segít a fogyásban is.
  • Támogatja a sejtek megújulását: a vérlemezkék és az izomsejtek profitálnak a legtöbbet a folyadékból.
  • Az éhgyomorra fogyasztott víz véd a gyomorégéstől, mert csökkenti a gyomorsav mennyiségét. A vezetékes víznek - persze ez forrástól is függ - többnyire semleges vagy enyhén lúgos kémhatása van, így gyengéden ellensúlyozza a gyomorsavat.
  • Nem mellesleg megtölti a gyomrot, amely emiatt nem jelez rögtön éhséget, így automatikusan kevesebbet reggelizünk majd.

Összesen mennyi vizet kellene innunk naponta? A választ korábbi cikkünkben megtalálja.

<br />Melyik víz a legjobb a kúra szempontjából?

Nem mindegy, hogy milyen vizet fogyasztunk. A buborékos vizek például nem megfelelőek, a szénsav ugyanis ingerelheti az üres gyomrot, és gyomorégést válthat ki. A legjobb a vezetékes víz, a szénsavmentes ásványvíz, vagy a gyógyvíz. Egyébként a víznek nem kell jéghidegnek lennie, hanem inkább szobahőmérsékletűnek, és a legjobb, ha lassan, apró kortyokban fogyasztjuk el.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Nemcsak akkor van jótékony hatása a víznek, ha megisszuk, hanem akkor is, ha fürdünk benne. Részletek korábbi cikkünkben .

Japán vízterápia

Ez a módszer, amely szerint éhgyomorra vizet kell inni, több országban és kultúrában is bevett szokás. Japánban például pontos szabályai vannak az úgynevezett ivókúrának, amelyeket a japán orvosi szervezet, a Japan Medical Association (JMA) állított fel, és tesztelt több kísérletben is. A japán módszer így néz ki:

Igyunk közvetlenül ébredés után fél liter langyos vizet. Ha ez először sok, kezdjük egy pohárral, és folyamatosan növeljük a mennyiséget. Csak ivás után mossunk fogat. Ezután a reggelivel legalább háromnegyed órát várni kell. Reggeli után pedig legalább két óra hosszáig ne együnk semmit.

A japán terápia része az is, hogy alvás előtt két percig sós vízzel gargalizáljunk. Ez tisztítja a nyálkahártyát, és gondoskodik róla, hogy a száj és a garat ne száradjon ki. A kiszáradt száj ugyanis ideális terep a baktériumok elszaporodásához - ez okozza a reggeli szájszagot is.

Összefoglalva

Jó lenne tehát, ha a reggeli vízivás mindennapi szokásunkká válna. Ugyanis nemcsak a fogyásban segít, hanem japán orvosok szerint már egy hónap után csökkenti a magas vérnyomást, normalizálja a vércukorértéket, és gyógyítja a gyomornyálkahártya-gyulladást is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.