Szardínia
Ezek az apró halak nagyon sok omega-3 zsírsavat, D-vitamint és kalciumot tartalmaznak. A legfrissebb kutatások szerint a magas omega-3 zsírsav tartalmú étrend segíthet csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyét. A szardínia ugyanúgy elkészíthető salátaként, mint például a tonhal - keverjük össze avokádóval, felkockázott almával, zellerrel, és csavarjunk rá citromlevet.
Babfélék
A hüvelyesekben nagyon sok a rost, a rostfogyasztás pedig nagyban hozzájárul az egészséges testsúly fenntartásához. A különféle babok, vagy éppen a csicseriborsó ezért jó, ha rendszeresen az asztalunkra kerül leves, főzelék, humusz vagy épp falafelgolyó formájában. A hüvelyesek nagyszerű húspótlók, fasírtot is készíthetünk belőlük.
Csokoládé
2016 nyarán a Heart című szaklapban tettek közzé egy tanulmányt, amely szerint a csokoládé fogyasztása csökkentheti a szívbetegségek kialakulásának esélyét. Természetesen nem arról van szó, hogy számolatlanul ehetjük a csokoládét, és az sem mindegy, hogy milyet választunk. A mértékletesség itt is kulcsfontosságú - mindig étcsokoládét vegyünk, olyat, amelynek legalább 75 százalék a kakaótartalma.
Bor
Egy 2016-ban publikált tanulmány szerint a mértékletes és nem túl gyakori alkoholfogyasztás kifejezetten szívbarát hatású. Néha tehát bátran igyunk egy-két deci vörösbort ebédhez vagy vacsorához, de sose vigyük túlzásba, és semmiképp se fogyasszunk minden nap alkoholt.
Olívaolaj
Az olívaolaj a sokat dicsért mediterrán étrend egyik alapköve, és jól ismertek az egészségre gyakorolt pozitív hatásai. Az extra szűz olívaolaj fogyasztása óvja az ereket és a szívet is, így főzéshez és salátaöntetként is érdemes használni, viszont bő olajban sütéshez válasszunk inkább valamilyen más, egészséges zsiradékot.
Forrás: rodalesorganicife.com