Az Európai Elhízástudományi Kongresszuson közzétett kísérletben 20 egészséges ember fogyasztott két tojásból készült reggelit vagy egy tál müzlit minden egy hétig minden nap. Ezután felcserélték a két csoportot. A kétfajta reggeli azonos kalóriatartalmú volt, és ugyanannyi fehérjét, szénhidrátot és zsírt tartalmazott.
Ebéd előtt megkérdezték az alanyoktól, mennyire érzik magukat éhesnek. Ezt követően büfé rendszerű étkezés keretében megfigyelték, mennyit ettek.
Kiderült, hogy az emberek tojásfogyasztás után telítettebbnek érezték magukat, ami azt eredményezte, hogy kevesebbet ettek a büfében. A kísérlet végén végzett vérvizsgálat eltéréseket mutatott ki az étvágyért felelős hormonok szintjében. A tojásevőkben az éhségérzetért felelős grelin szintje alacsonyabb, a telítettségérzésért felelős PYY hormon szintje pedig magasabb volt.
Általában a tojás magas fehérjetartalmával magyarázzák azt, hogy a tojás ilyen magas telítettségérzést okoz. A Louisianai Állami Egyetem kutatói szerint azonban mivel a kísérletben a müzli és a tojás ugyanannyi fehérjét tartalmazott, ezért valószínűbb, hogy a fehérje minősége is számít.
A szakértők szerint a tojás azzal segíthet az elhízás elleni küzdelemben, hogy bár nem okoz csodás fogyást, segít nemet mondani, hogy a fogyókúrázók kitarthassanak előírt étrendjük mellett.