A fogszabályozás a fogászatnak azon ága, amely a fogazat és az állcsontok rendellenes helyzetének felismerésével, ezen rendellenességek kialakulásának megelőzésével és kezelésével foglalkozik. A gyerekkori és felnőttkori fogszabályozás között a fő különbség az, hogy felnőttkorban az állcsontok növekedését fogszabályozással már nem lehet befolyásolni, így a kezelési eszköztár lecsökken. Emellett idősebb korban a fogágybetegségek meglétével, állkapocs-ízületi problémákkal és foghiányokkal is gyakrabban kell számolni, mint gyermekkorban.
A fogszabályozó szakorvosokat a felnőtt páciensek közül leggyakrabban a 20 és 30 év közöttiek keresik fel, de a fogazat és az állcsontok rendellenes helyzete később is korrigálható, amennyiben a páciens nem küzd fogágybetegséggel vagy állkapocs-ízületi betegséggel.
Miért érdemes "megregulázni" a fogakat? Mit nyerünk egy szabályosabb fogsorral? Milyen vizsgálatokat végeznek fogszabályzás előtt? A "Felnőttkori fogszabályzás" című összeállításunkat ajánljuk további olvasásra, amivel a napokban bővült népszerű szolgáltatásunk, a Betegséglexikon .