Ha rendszeresen edzünk, akkor a testünk glikogént kezd raktározni, ami megköti a vizet a folyamat során, így látva el a mozgáshoz szükséges energiával az izmainkat. Az izmokban lévő extra víz azonban átmenetileg növelheti a súlyunkat .
Sok nő tapasztalja, hogy menzesze előtti időszakban, egy-másfél kilóval nehezebb lesz, és ez teljesen normális. A havi vérzés alatt számos folyamat zajlik a testben, például hormonális változások , puffadás, a magnéziumszint csökkenése - ezek okozzák a súly átmeneti növekedését.
Ha sósan eszünk, az is "dob" a mérlegen
Evés után körülbelül 6-8 óra kell ahhoz, hogy az elfogyasztott étel kikerüljön a gyomorból és átjusson a vékonybélen. Ezután körülbelül 36 órán át a vastagbélen halad át - összességében a folyamat, melynek során az elfogyasztott étel székletté alakul, 2-5 napig is tarthat.
Ha a szokásosnál többet ettünk, akkor emiatt a súlyunk is megnőhet erre az időre. Ha a méredzkedés előtti napon sok sósat ettünk, akkor is számíthatunk arra, hogy a mérleg többet mutat majd. Ennek az az oka, hogy a szervezet az extra nátriumbevitel miatt vizet tart vissza, hogy segítse a veséket az elektrolitok megfelelő szintjének fenntartásában.
Ezért vagyunk könnyebbek reggel
Az sem mindegy, hogy melyik napszakban állunk rá a mérlegre. Általánosságban elmondható, hogy reggelente alacsonyabb a súlyunk, mint esténként. Ennek az az oka, hogy éjszakánként a légzés során sok szénatom hagyja el a szervezetet. Ezeknek az atomoknak önmagukban szinte semmi súlya nincsen, viszont minden kilégzéssel durván 10
31-en (százkvintillió) atom távozik, ha pedig ez összeadódik, akkor már mérhető súlyvesztésről beszélhetünk. Emellett éjszakánként izzadunk is, amivel a szervezet folyadékot veszít - ez pedig további súlycsökkenést jelent. Éppen ezért abban, ha reggel és este teljesen mást mutat a mérlegünk, abban semmi abnormális nincsen.