A szakfolyóiratban publikált tanulmányban a kutatók arról számoltak be, hogy patkánykísérletükben a második generáció omega-3 zsírsavhiánya a szorongás és a stressz megnövekedett szintjét okozza a kamaszokban, és negatív hatást gyakorol a tinédzserek memóriájára és gondolkodására.
Az egyetem kutatói kísérletükben egy sor viselkedési feladatot adtak az alanyoknak, amelyekkel a tanulást, a memóriát, a döntéshozást, a szorongást és a hiperaktivitást vizsgálták felnőttekben és kamaszokban. Bár az alanyok látszólag jó általános fizikai egészségnek örvendtek, a kamaszokban olyan viselkedési rendellenességeket tapasztaltak, amelyek kifejezettebben jelentkeztek az omega-3 zsírsavak hiányában szenvedő második generációs alanyokban. Ezek a kamaszok általánosságban nagyobb fokú szorongást és hiperaktivitást mutattak, lassabban tanultak, és gyengébb problémamegoldó-képességgel rendelkeztek.
Moghaddam szerint az eredmények azt bizonyítják, hogy az étrend nem csupán rövid, hanem hosszú távon is jelentős mértékben befolyásolhatja utódaink egészségét.