
Halálfélelem


Mi váltja ki a közelgő végzet érzését?
Szerencsés ember, aki sohasem érezte még, hogy valami nagyon rossz közeleg, ami maga alá fogja gyűrni. A közelgő végzet emóciója inkább csak összefoglaló fogalom, hiszen számtalan indítéka lehet. Áttekintjük, hogy ez a lelki jelenség hány helyről eredhet.

Agyunk így véd a saját halálunktól
Agyunk távol tart bennünket a saját halálunk gondolatától, így nem is vagyunk képesek igazán felfogni halandóságunkat. Persze tudjuk, hogy egyszer meghalunk, de a halál aktusára mindig úgy gondolunk, hogy az valaki mással történik meg. Egy tanulmány fellebbentette a fátylat e titokzatos jelenségről.


Mit tehetünk a repülésiszony ellen?
Az emberek jelentős része szenved aviofóbiában, azaz fél a repüléstől. A repülésiszony az érintettek szervezetében többféle pánikreakciót válthat ki: heves szívverést, a légzés szaporábbá válását. Ám akár rosszullét is bekövetkezhet a gép indulása előtt.


Megfagy az ereinkben a vér: mi zajlik le a testünkben?
Mindenki ismeri azt az érzést, amikor megfagy az ereinkben a vér, rettegést, halálfélelmet élünk át. Nem mindegy azonban, hogy ezt az érzést otthon, a kanapéban ülve, horrorfilmet nézve éljük át, vagy pedig olyan helyzetbe kerülünk, mint a horrorfilm hőse. Mi történik ezalatt az agyunkban? Mi okozza a halálfélelem érzését? A Reactions ismeretterjesztő videójából kiderül.



Gyógyszerkereső
A gomolyfelhők estig általában összeesnek, és a legtöbb helyen kiderül az ég. A légmozgás jobbára gyenge vagy mérsékelt marad. Késő estére 9 és 14 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás továbbra sem terheli a szervezetünket.