A bőrradírozás fontos, mert halványítja a nyár után megmaradt pigmentfoltokat és gátolja a szaruképződést. Érdemes hetente 1-2 alkalommal sort keríteni rá arctisztítás után, így bőrünk friss, üde marad, és jobban beszívja a krémeket.
Hogyan készítsünk bőrradírt?
Otthon legegyszerűbben valamilyen finomabb szemcséjű magőrleményből, például dióból , mandulából, zabpehelyből vagy jó minőségű tengeri sóból, barna cukorból készíthetünk bőrradírt. Keverjük ezeket növényi olajba, joghurtba vagy kefirbe - illetve a cukrot olívaolajba vagy mézbe. Az így kapott sűrű masszát finoman, körkörös mozdulatokkal vigyük fel a bőrre, aztán töröljük le. Akinek érzékeny a bőre, ne dörzsölje, csak simogassa, ütögesse finoman, hogy ne karcolódjon.
A kávézacc is kitűnő bőrradír lehet, amely némi citromlével keverve felkenhető a bőrre. Használhatunk dörzskesztyűt, szivacsot. Érdemes a fürdés során radírozni, így gyorsan le is tudjuk mosni magunkról az olajos masszát. A bőrradír után tonikkal állítsuk vissza a bőr normál pH-ját, majd dobjunk fel egy tápláló pakolást.
A pakolás előtt egy arcgőzölést is igénybe vehetünk a bőr felpuhítása és a jobb hatóanyag-felszívódás érdekében. Az illóolajok remek hatásúak: így a gyulladáscsökkentő kamilla, a tisztító-fertőtlenítő hatású kakukkfű , rozmaring és a kényeztető rózsaolaj.
A pakolás azért hasznos, mert kisimítja az apróbb ráncokat, hidratál, üde és egészséges megjelenést ad. Fontos, hogy a pakoláshoz mindig friss, jó minőségű alapanyagokat használjunk. Az arc, a nyak, a dekoltázs bőrére érdemes kenni a masszát és a kézfejre. A hatóidő általában 20 perc.
Így készítsük el az arcpakolást!
A pakolás alapja lehet natúr joghurt vagy kefir, amelyet sűríthetünk zabliszttel, zabpehellyel, tejporral. Ehhez jön a hatóanyagot szolgáltató pépesített gyümölcs, zöldség. A kefir és a joghurt remekül hidratál, puhít, hámképző, és csökkenti a gyulladásos folyamatokat. A zabliszt nyugtatja a bőrt. Ha zsíros a bőrünk, cseppentsünk hozzá pár csepp friss citromlevet.
Adhatunk a mixhez növényi olajat, a zsíros bőrűek avokádó - vagy jojobaolajat, száraz bőrre pedig kiváló az olíva-, az argán- és a kókuszolaj. Érdemes banánt is tenni a pakolásba: magas ásványi anyag-tartalma van, nyugtató, hidratáló, hámképző, feszesítő. Az élesztő javítja a bőrlégzést, nyugtat, gyulladáscsökkentő. A burgonya zsíros bőrre jó, főzve, összetörve nyugtató, gyulladáscsökkenő, szárító hatású. Kínálja magát a sütőtök, amelynek szezonja van épp, és minden bőrtípusnak hasznos: hámképző, nyugtató hatású. Az avokádó pedig fiatalít.
A mézes pakolás hidratál, és tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, fertőtlenítő hatású propolisszal. De csak hígítva érdemes használni, mert szárít! Az uborka remek házi halványító, tisztító, hámképző, fertőtlenítő, szárító. De ajkunkat se felejtsük ki a szépségápolásból: masszírozzuk át növényi olajjal .
A pakolás hatóideje alatt pihenjünk - duzzadt, fáradt szemünkre rakhatunk gyógynövényekből készült főzetet. A kihűlt teával itassunk át egy gézlapot, majd helyezzük a lezárt szemhéjakra. A búzavirág a duzzanatot csökkenti, a menta halványítja a sötét karikákat, a zsurló pedig karikák ellen kiváló.