Pihenés utószeszonban: így készüljünk fel az útra (x)

Számtalan előnye van az utószezoni nyaralásnak, sokan választják ezt a kellemes időszakot a pihenésre. Egy késői utazásra azonban még alaposabban fel kell készülni, mint egy nyárira, mivel a hűvösebbre forduló időben könnyebben megfázhatunk, felfázhatunk, az otthon felejtett gátlások miatt pedig akár valamiféle intim betegséget is összeszedhetünk. Lássuk hát, mire lehet szükségünk az úton!

Miért jó az utószezonban nyaralni?

A legtöbben nem tudják kihasználni a nyárutót pihenésre, hiszen az iskolakezdés a gyermekes családokat már augusztus végén hazakényszeríti a nyaralásból. Akik azonban megtehetik, hogy szeptemberre időzítsék a szabadságukat, kiélvezhetik ennek az időszaknak az előnyeit. Mivel ilyenkor kevesebben indulnak útnak, nincs akkora zsúfoltság sem az autópályákon, sem a repülőtereken, sem a strandokon. A szezon végeztével a szállásárak is barátságosabban alakulnak, az alacsonyabb kereslet miatt pedig a kínálat is bőségesebb. Az időjárás ugyancsak kedvezhet a késői utazóknak, hiszen az indián nyár már nem jár olyan brutális hőséggel, mint a július, vagy az augusztus.

nyaralás. szex, hólyaghurut

Persze azzal, hogy az utószezonra időzítjük a pihenésünket, vállaljuk, hogy jóformán végigdolgozzuk a nyári hónapokat. Helyettesítjük azokat a kollégákat, akik szabadságra mennek, és a rekkenő hőségben járunk be a munkahelyünkre. Cserébe hetekkel hosszabbíthatjuk meg a nyarat, és az itthoni, őszi, borongósabb időből utazhatunk el egy sokkal szebb és kellemesebb helyre.

Hogyan készüljünk fel az útra?

Mindegy, hogy a nyár kellős közepén, vagy utószezonban megyünk nyaralni, magunkra és az egészségünkre ugyanúgy oda kell figyelnünk. A fény- és bőrvédelemre mindig áldozni kell, hiszen a napsugarak és az UV-sugárzás legalább olyan ártalmasak lehetnek szeptember közepén, mint augusztus végén. Érdemes utánanézni a várható időjárásnak, mert bármilyen jó is az idő napközben, estére akár jelentősen lehűlhet a levegő. Vagyis, ha nem akarunk megfázni, vagy felfázni, akkor semmiképp nem szabad kifelejtenünk a bőröndből a melegebb ruhaneműt.

Aki egy átdolgozott nyár után az energiatartalékait teljesen lemerítve kel útra, megérkezése után úgy érezheti, ideje végre ledobni a láncait. Azonban nem árt az óvatosság, hiszen a mókuskerékből való kilépés, a szürke hétköznapokból való kiszakadás, és a hirtelen ránk zúduló szabadságérzés mind-mind lazíthatnak a gátlásokon. Új kultúrákat, szokásokat fedezhetünk fel, idegen ételeket és ízeket kóstolhatunk, továbbá megismerhetünk hozzánk hasonló, a komfortzónájukból éppen kilépő utazókat, vagy más világnézettel rendelkező helyieket. Ez a sok új inger, a paradicsomi helyszín, az eltérő éghajlat, az utazás okozta feldobott hangulat és a stresszmentesség - esetleg némi alkohollal "fűszerezve" - felkorbácsolhatja mind a kaland-, mind pedig a nemi vágyunkat. Érdemes tehát erre is felkészülni, gondoskodni a védekezésről és számolni az esetleges betegségekkel, például a szex utáni hólyaghuruttal , vagy régiesen szólva a nászutas cisztitisszel.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Aki utazik, az többet szexel?

Kutatások bizonyítják, hogy a nyaralás során a rossz szokások és az otthoni problémák hátrahagyása, valamint a szabadságidő minél hatékonyabb kihasználásának igénye remekül oldják a feszültséget. Igaz ez azokra, akik egyedül utaznak, akik a baráti társaságukkal kelnek útra, és azokra is, akik a párjukkal mennek nyaralni. A vakáció során, távol a napi gondoktól, egyre jobban érezzük magunkat, ez a lazább állapot pedig csökkenti az első számú stresszhormon, a kortizol szintjét. Amint pedig a stressz tünetei, a szorongás és a nyugtalanság mérséklődnek, úgy emelkedik a boldogságérzet. Ettől válunk derűsebbé és nyitottabbá a világ, valamint mások felé.

Éppen ezért az utazás kiváló libidófokozó, mert végre igazán el tudjuk engedni magunkat, könnyed hangulatba és felfokozott érzelmi állapotba kerülhetünk, mindezek pedig fogékonyabbá tesznek az intimitásra. A külföldi kalandok és szexélmények mellett szól a határaink feszegetése, a lehetőségek kihasználása, a hódítás élménye és az ismeretlenekkel való találkozás mámorán túl az is, hogy azt gondoljuk, ami a nyaraláson történik, az bizony ott is marad.

Milyen gyógyszereket vigyünk magunkkal?

A lazuló erkölcsök és a felszabadultság érzése természetesen nem fog minden utazót bűnbe vinni, de megeshet, hogy többet szexelünk a nyaralásunk ideje alatt, mint tennénk mondjuk akkor, ha itthon maradtunk volna. Ez pedig nem csak az egyedülállókra, de a párkapcsolatban és a házasságban élőkre is igaz. A szokatlan helyszín és környezet, valamint az újdonság varázsa arra sarkall, hogy kísérletezzük mind a hálószobában, mind pedig azon kívül. Hogy a már ismert szexet is feldobjuk, hogy a szokásost egy kicsit változatosabbá tegyük.

A megszokottól eltérő mennyiségű intim együttlétnek azonban megvan a maga árnyoldala: a sok szex sajnos meg is betegíthet. Ahhoz, hogy a kellemes és intenzív szerelmeskedés a nyaralás végeztével ne váljon rémálommá, ki kell védeni és elébe menni a kellemetlen hatásoknak. Ilyen esetben könnyen alakulhat ki hólyaghurut, aminek kezelését minél hamarabb érdemes elkezdeni. Akár már az utazás ideje alatt is, hogy a kórokozók ne szaporodjanak tovább és ne okozzanak még több szenvedést. Az állandó vizelési inger, valamint a fájdalmas, égő, csípő érzés pisiléskor jelentheti azt, hogy a szexuális aktusok során különböző baktériumok jutottak be a húgycsőnyílásba, a mechanikai hatás pedig onnan egyenesen felfelé, a hólyagba tolta őket. Ezért ajánlott az együttlétek után mielőbb kiüríteni a húgyhólyagot, hogy ne adjunk esélyt a baktériumok szaporodásának a pangó vizeletben.

Az is lehet, hogy a különböző szappanok és intimspray-k, a pesszáriummal, spermicid géllel vagy kúppal történő védekezés, illetve a gyakori, túlzásba vitt hüvelyöblítés borítja fel a hüvely természetes baktériumflórájának egyensúlyát. Ennek következtében a kórokozók könnyedén elszaporodhatnak és a hólyagba jutva gyulladást okozhatnak. De akár az alhasi tájék lehűlése is legyengítheti a hólyag védelmi rendszerét: ebben az esetben nincs, ami a baktériumok szaporodásának gátat vessen, így hamar kialakulhat a hólyaghurut.

Ezeket a hirtelen fellépő, kellemetlen tüneteket csillapíthatjuk egy hagyományos növényi gyógyszerrel, az Urzinol tablettával. A patikákban recept nélkül kapható készítmény a húgyutak betegségeiben évszázadok óta bevált gyógynövény, a medveszőlő levelének kivonatát tartalmazza.

urzinol, felfázás

Patikában vény nélkül kapható hagyományos növényi gyógyszer<br />Az Urzinol bevont tabletta medveszőlőlevél-kivonatot tartalmaz

A medveszőlőlevélben lévő ismert összetevők gyulladáscsökkentő, antibakteriális és fertőtlenítő hatásának köszönhetően hasznos segítséget nyújtanak az enyhe húgyúti fertőzések korai tüneteinek kezelésében. Így aki nem szeretné, hogy a nyaralására egy felfázás, vagy egy hólyaghurut rányomja a bélyegét, esetleg tudja, hogy hajlamos a megbetegedésre, ne felejtse ki a bőröndből!

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra